ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1.TARAFLAR

A. FOURS KUYUMCULUK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“FOURS” olarak anılacaktır)

Adres: Yenibosna Merkez Mah. Ladin Sk. Kuyumcukent Avm 1. Kat No:  529 Bahçelievler / İstanbul

Mersis No: 0334 0554 5230 0027

Vergi Dairesi : Hocapaşa

Vergi Kimlik No: 3340554523

e-mail: [email protected]

Satıcı Telefon: 0539 927 00 69

B. www.foursgold.com’a (websitesi) giriş yapan üye olan internet kullanıcısı (ÜYE veya KULLANICI olarak anılacaktır)

2.KONUSU

İşbu Üyelik Sözleşmesi FOURS  ile www.foursgold.com ’a (Websitesi) giriş yapan ve/veya üye olan Kullanıcı arasında genel kullanım şartlarının, kuralların ve yasal sorumlulukların belirlenmesini düzenlemektedir.

 

3.TANIMLAR

ÜYE: FOURS KUYUMCULUK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ’ne ait www.foursgold.com  adresinden ürün / mal / hizmet alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, üyelikleri onaylanarak üyeliği kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir.


18 yaşından küçük kişiler Websitesi’nden alışveriş yapamazlar. Kullanıcı siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul etmiştir. 18 yaşından gün almış bireyler; gerçek kimlik bilgileri ile
www.foursgold.com  ’da yer alan ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar), Kolektif Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Limited Şirketler, Anonim Şirketler, Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel kişi bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisi www.foursgold.com  ’da yer alan ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilirler.

ÜYE ADI       : Websitesine üye olmak isteyen üyelerin belirleyecekleri addır. "üye adı" üyeye özeldir ve aynı " ÜYE adı" iki farklı ÜYE ‘ye verilmez.


ONAYLAMA İŞLEMİ: ÜYE tarafından, üyelik formunda belirtilen cep telefonu numarasından FOURS KUYUMCULUK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ. SMS (kısa mesaj) göndermesi ve/ veya e-mail adresine gönderilecek e-posta ile FOURS KUYUMCULUK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ’nin KULLANICI’nın üyeliğini aktif hale getirebilmesi için yapılması gereken işlemdir.

 


LİNK: www.foursgold.com üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden www.foursgold.com’a, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantılardır.

İÇERİK: www.foursgold.com sitesinden ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, program, rakam, fiyat (vs.) görsel, yazınsal ve işitsel imgelerdir.

WEB SİTESİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ: www.foursgold.com vasıtasıyla sunulmakta olan ticari ve kişiye özel nitelikteki hizmetlerden yararlanacak gerçek ve/veya tüzel kişilerle FOURS arasında elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmedir. 

KİŞİSEL BİLGİ                   : Üyenin ad, soy ad, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, talep bilgidi, sipariş bilgisi, fatura bilgisi, açıklama bilgisi, IP adresi, internet sitesi giriş-çıkış bilgisi
www.foursgold.com ’un hangi bölümlerini ziyaret ettiği, vs. bilgilerdir.

 

4.KULLANIM KOŞULLARI ÜYELER www.foursgold.com sitesini kullanım konusunda bilgilendirme amacı taşıyan aşağıda yazılı koşulları okuduğunu ve bu koşullara peşinen uyacağını kabul etmiş sayılmaktadır.


www.foursgold.com ’un yasal sahibi FOURS olup, bu web sitesi üzerinden sunulan hizmetler FOURS tarafından sağlanmaktadır. Web sitesi üzerinde her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi FOURS’ye aittir.            

Bu üyelik sözleşmesinin kurulması için, istenilen Üye(lik) Bilgileri'ni ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek [Üye Ol] v.b. butonuna basmanız yeterlidir.

Üyelik işlemleriniz tamamlandığında bu Üyelik Sözleşmesi'ni (form-metin olarak) Üyelik Bilgileri'nde belirttiğiniz e-mail adresine gönderilmesini kabul etmiş bulunacaksınız. Ayrıca Sitemizde yine form olarak yer almaktadır. Üyeye ""özel"" (taraf olarak bilgileri girilmiş) Sözleşme metni gibi bir metin Şirketimiz sistemlerinde ayrıca muhafaza edilecektir/ edilmeyebilecektir.

Üyelik işleminiz tamamlandığında belirttiğiniz cep telefonuna/e-posta adresinize " onayınız alındı" vb. bir mesaj göndereceğiz. İstediğiniz her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, gerek söz konusu mesajda, gerek elektronik iletilerimizde belirtilen işlemi (red) yaparak "ticari elektronik iletişimi" durdurabilirsiniz (kanunlar gereği mümkün veya yapılmakla yükümlü olduğumuz iletişimler devam eder).

Dilediğiniz her zaman yukarıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize yapacağınız yazılı bildirim ile, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz; aynı şekilde Şirketimiz de çeşitli nedenler ile üyelikleri sona erdirebilir/askıya alabilir. Sitemiz üyeliğinden ayrılmak için Şirketimiz'in gönderdiği tüm e-postalarda yer alan "üyelikten ayrıl" linkini de kullanabilirsiniz);bunlar dışında ayrıca “Hesabım” bölümünde bulunan Üyeliğimi İptal Et seçeneği ile de üyelikten ayrılabilirsiniz.

ÜYE, FOURS ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen kullanıcının sorumluluğunda olup iş bu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından FOURS hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz.


İşbu üyelik sözleşmesi FOURS tarafından gerekli görülen koşullar altında ve değişik zamanlarda değiştirebilir. FOURS, web sitesi ve bulunması halinde uzantılarında yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri, site kullanım koşullarını ve tüm diğer bilgileri önceden ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden düzenleme ve gerekli olması halinde yayına son verme ve durdurma hakkına sahip olduğu gibi dilediği zaman web sitesinde sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır.

Değişiklikleri takip etmek ÜYE’nin sorumluluğundadır. Üye, web sitesine girilmesi ve/veya websitesinde sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle birlikte değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

ÜYE’nin işbu Sözleşme’nin herhangi bir maddesini ya da www.foursgold.com içinde yer alan üyelik ve hizmetlere ilişkin belli kurallarını ihlal etmesi durumunda FOURS, üyeliği iptal ederek Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir. ÜYELER feshe sebep olacak fiilleri nedeniyle www.foursgold.com sitesinin uğramış olduğu tüm zararı tazmin edeceklerdir.

Yukarıdaki esasları ve kuralları Üye-Müşterimiz olarak benimsiyor, kabul ediyor, anlatılan şartlarda web Sitemize üye olmak istiyor ve/veya belirtilen izinleri/onayları üyelik sözleşmesi ve/veya ticari elektronik ileti gönderimlerini kabul ediyor olmanız halinde ibareler yanındaki kutucuk/kutucukların  işaretlenmesi ile birlikte  üyelik işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Site’ye üye olması durumunda; iş bu sözleşme yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek, Üye’nin üyelikten ayrılması veya geçici ya da kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması halinde sona ermiş sayılacaktır.

5.GENEL HÜKÜMLER 

Alışveriş yapmak için web sitesine üye olunmak zorunlu değildir. Ancak çeşitli avantajlardan yararlanabilmek ve sonraki alışverişlerde alışverişi daha da hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için üye olmak gerekmektedir.

ÜYE, Alışveriş yapıldığında; bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığı kabul ve taahhüt etmiştir. 

Sitemizden alışverişlerinizde, her işlem sırasında göreceğiniz sipariş ön bilgilendirme formu-mesafeli satış sözleşmesi şartları geçerli olacaktır.

Üyeler tarafından verilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluşça sistemlerde ve internet altyapısında alınmıştır.

Sitemizi kullanımlarınızda tüm kredi kartı işlemleri ve onayları şirketimizden bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı "şifresi" gibi bilgiler Şirketimiz tarafından görülmez ve kaydedilmez).

Sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen bilgiler, keza kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Üye, İsim, elektronik posta adresi/cep telefonu no.su ve diğer zorunlu bilgileri doğru, eksiksiz ve hatasız girilmesi gerekmektedir. Üye tarafından bir hata yapıldığının fark edilmesi halinde düzeltilmesi için, Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra farkettiğiniz eksiklik/hataları veya güncellemeleri ise Üye Girişi kısmından ulaşacağınız Hesabım bölümünde düzeltebilirsiniz.

Üye, Kişisel verilerinde değişiklik olması halinde gerekli güncellemeleri yapacağını aksi halde FOURS’nin sorumlu olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. FOURS, Üye tarafından iletilen, yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir. Üye, üyelik formunda kendisi tarafından sağlanan ve FOURS’a bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen bilgi ve içeriklerin (Ad, soy ad, adres bilgisi, talep bilgisi, sipariş bilgisi, fatura bilgisi, açıklama bilgisi, telefon numarası elektronik posta ve diğer iletişim bilgilerinin)  kanunlar önünde doğru olduğunu,  Üye tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak tüm zararlardan sorumlu olduğunu ve FOURS’ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Üye, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu üyelik sözleşmenin onaylanması ile FOURS'nin bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla Üyeye iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla FOURS 'nin kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu,  ve bu iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini, kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde üçüncü kişilerle paylaşabileceğini kabul eder. 

Üyenin, web sitesine üye olmak/giriş yapmak için kullandığı kullanıcı adı ve şifresinin güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili hususların tamamen kendisinin sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Üyenin, kullanıcı adı ve şifre güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlardan FOURS’nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Üye, Web sitesine teknik ve fiziki zarar vermediğini/vermeyeceğini, hiçbir kanun, yönetmelik ve sair mevzuata aykırı ve ihlal edici nitelik taşımadığını, üçüncü kişi haklarını ihlal etmediğini ve etmeyeceğini taahhüt eder.

Üyenin, diğer üyelerin bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Üyenin buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan üye sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukuki, idari ve cezai sorumluluk üyeye ait olacaktır.

Üye, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, Web Sitesi kapsamında sağlanan hizmetlerden faydalanırken ve bunlara ilişkin işlemleri yerine getirirken, işbu Sözleşme’de yer alan tüm şartlara, FOURS tarafından belirlenen kurallara ve yürürlükteki ilgili mevzuata hükümlerine uygun hareket edeceğini ve iş bu Üyelik Sözleşmesi’nde ve Web Sitesi içerisinde yayınlanan diğer tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını ve bunlara uygun davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Web sitesine hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve T.C. hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde Üyenin siteye erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında FOURS’ın sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî ve cezai hakkı saklı tutulmaktadır. Ayrıca, web sitesine üye olan şahısların yanlış bilgi verdiklerinin tespit edilmesi halinde FOURS üyeliğin iptali / durdurulması hakkını saklı tutar. 

Üye, Web Sitesi kullanımı sırasında gerçekleştirdiği işlemlerden, kullanmış olduğu söz, ifade ve içeriklerden doğacak tüm hukuki ve cezai sorumluluğun şahsen kendisine ait olduğunu, işbu Üyelik Sözleşmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak Web Sitesi üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak şahsen kendisinin sorumlu olacağını, hiçbir şekilde FOURS’ın sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ayrıca bu gibi durumlarda FOURS’ın Üyenin web sitesini kullanımını durdurabilme, hesabını askıya alabilme ve yasal süreç başlatma haklarını saklı tutar.

İnternet sitesi ile ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, sitede yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan FOURS’ın hiçbir hal ve surette sorumluluğu bulunmamaktadır. 

İnternet sitesinden FOURS’ın sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde FOURS 'nin işbu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan, hiçbir hal ve surette hukuki, cezai, idari ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. İşbu bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen üyeye aittir.

FOURS web sitesinin Üye tarafından kullanımı sırasında Üye ya da diğer üçüncü kişilerin karşılaşabileceği kötü ve zararlı yazılım, virüs kod ve programlarla ilgili FOURS’ın sorumluluğu bulunmamaktadır ve Üye kullandığı tüm yazılım ve donanımları bu tip kötü ve zararlı yazılım, virüs, kod ve programlara karşı korumalı, gerekli güncellemeleri yapmalı ve önlemleri almalıdır.

FOURS, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme, gerçekleştirmeme hakkını saklı tutmaktadır.

Web sitemizde yer alan bölümünde yer alan onay kutucuğunun işaretlenmesi ile birlikte Üye, kampanya, promosyon, indirim, teklif vb. konularda bilgilendirme amacı ile kendisine SMS ve/veya e-mail erişilmesine ve ticari elektronik iletiler gönderilmesini kabul eder. Üye, FOURS tarafından kendisine erişilmesini ve ticari elektronik ileti gönderilmesini istemiyorsa bunu http://www.foursgold.com Web Sitesinde bulunan hesabım menüsünün altında bulunan bölümden gerçekleştirebilir veya yazılı olarak iletişime geçebilirsiniz.

Üye’nin üye adı ve şifre güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlardan FOURS’un doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. FOURS yöneltilen tüm iddialar Üye’ye iletilecektir. FOURS’un rücu hakkı saklıdır.

FOURS, bu sözleşmeyi bildirimsiz olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir. Ancak ÜYE bu sözleşmeyi veya herhangi bir kısmını kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.

FOURS işbu Sözleşme’den doğan hak ve alacaklarını ÜYE ve/veya KULLANICI’nın ön iznini almaksızın Grup Şirketleri’ ne devredebilir.

 

6. FİKRİ VE SİNAİ HAKLAR

İşbu web sitesinde yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar, bilgi ve yöntem de dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

ÜYE, Web Sitesine ait tüm unsurların FOURS ait ve/veya FOURS tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanıldığını kabul eder ve hiçbir koşul ve şartta FOURS’a ait marka, logo, ticari unvan bilgilerini FOURS.’nin yazılı onayı olmadan referans ve tanıtım faaliyetleri için dahi kullanamaz.

www.foursgold.com web sitesi yazılım ve tasarımı FOURS  mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, yukarıda sayılan ve bunlarla sınırlı olmayan Site’de yer alan Web sitesi yazılım, donanım ve içeriği ÜYE veya KULLANICILAR tarafından hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, değiştirilemez online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderilemez, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde de izinsiz olarak kullanılamaz.www.foursgold.com sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır. 

ÜYE, FOURS ye ait telif, marka veya sair haklara tecavüz teşkil edebilecek veya haksız rekabet oluşturabilecek tutum ve davranış içerisinde bulunamaz veya söz konusu mevzuata aykırı olarak reklam faaliyetleri yapamaz.

Aksi takdirde, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı’nin karşı karşıya kaldığı tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaktır.

İşbu Üyelik Sözleşmesi ve www.foursgold.com’da yer alan hizmetlerden yararlanılmasından kaynaklanacak ihtilaflar Türk Hukuku’na tabidir. FOURS’un ÜYE’nin bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

Üye şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

İşbu Üyelik Sözleşmesi, Üye bakımından internet sitesinde yayınlandığı an itibariyle yürürlüğe girer. ÜYE’ler, işbu sözleşme hükümlerini www.foursgold.com sitesini kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar.

7. MÜCBİR SEBEPLER

Tarafların kontrolü dışında kanunlar, yönetmelikler, direktifler uyarınca ve yetkili merciler tarafından alınan kararlar, tarafların kontrolünde olmayan tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, yaygın şiddet eylemleri, halk hareketleri, grev ve lokavt, seferberlik ilanı sel, deprem, toprak kayması, salgın hastalık, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (bunlarla sınırlı olmamak üzere) dolayı FOURS, işbu Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Üye bu durumda FOURS’dan herhangi bir talepte bulunamaz.

9.GİZLİLİK- KİŞİSEL VERİLER

FOURS, ÜYELER’e ilişkin bilgileri, işbu sözleşmeye aykırılık teşkil etmedikçe yasal düzenlemelere uygun olarak kullanabilir.

www.foursgold.com sitesi ziyaret edildiğinde, web sitesinden ürün alındığında veya web sitesine  üye olunduğunda  kullanıcı ve/veya üye tarafından paylaşılmak  suretiyle toplanan kişisel veriler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) kapsamında “Veri Sorumlusu” sıfatına sahip olan FOURS tarafından, Müşterilerimizi daha iyi tanıyarak ihtiyaçlarını anlamak, Müşterilerimiz ile iletişimimizi geliştirerek daha etkin ve kaliteli hizmet vermek, alınan  ürün ve hizmetlerin kullanıcı ve/veya üyelere  ulaştırabilmek, sözleşmesel yükümlülükleri ifa edebilmek,  bilgi güvenliğini sağlayabilmek,  ürün ve hizmetlerin kullanıcı ve/veya üyelere tanıtabilmek,  ürün ve hizmetlerimizin kullanıcı ve /veya üyelerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek önerilmesi, kampanyalardan haberdar edilmesi, üyenin ilgisini çekebileceği düşünülen konularda bilgilendirmesini sağlayabilmek,  Satış, pazarlama, reklam ve tanıtım faaliyetlerinin yürütülebilme, kurumsal iletişim ve etkinlik yönetimi aktivite ve süreçlerinin işletilebilmesi, müşterilerimize kişisel ürün, hizmet ve teklif sunabilmek,Üye’ye sunulan ürünün temin edilebilmesi, geliştirilmesi ve Üye’nin bunlardan faydalanabilmesi için istatistiksel değerlendirmeleri yapabilmek,  veri tabanı oluşturulması, veri analizleri, piyasa araştırması yapılması veya sunulan ürünün Üye’nin beğeni ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek Üye’nin hizmetine sunabilmek,  Üye’ye önerilerde bulunabilmek,  Üye’nin şikayet ve dileklerine cevap verilebilmek, Ürün ve hizmetlerimiz hakkında memnuniyetleri ölçmek, Müşterimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek, çeşitlendirmek için ve bunlarla birlikte gerekli kalite ve standart denetimlerimizi yapabilmek, müşterilerimize sunulan hizmetlerin/ürünlerin kalitesinin artırılması/geliştirilmesi yapılacak uygulamalar ile satış ve pazarlama faaliyetleri için yapılacak başta  özel reklam, kampanya, avantajlar ve diğer faydaların sunulması ve satış faaliyetleri olmak üzere sair satış, pazarlama ve Müşteri İlişkileri Yönetimi çalışmalarını yürütebilmek, Satış ve pazarlama faaliyetleri için yapılacak analizler, profilleme çalışmaları, Web sitemizde yer alan onay kutucuğu aracılığıyla onay vermeniz halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderebilmek  ilgili kişilerin ve kişisel verilerin hukuki, ticari ve teknik güvenliğinin temini için gerekli alt yapıyı oluşturabilmek, reklam ve piyasa analizleri, iş planları ve operasyonların oluşturulması ile  değerlendirme süreçleri, hukuki uyum süreci, mali işleri yürütebilmek, şirket ticari ve iş stratejilerini belirleyerek  geliştirilmesi ve uygulanmasını temin edebilmek, amaçları çerçevesinde, KVKK’nın 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde, Şirketimizin meşru menfaatleri kapsamında ve bu sebeplere dayalı olarak işlenmektedir.

Elektronik Ticaret işlemleri nedeniyle www.foursgold.com’un kullanıcı ve/veya üyelerden elde ettiği kişisel bilgi ve veriler www.foursgold.com tarafından gizli bir şekilde tutulup üçüncü kişiler ile paylaşılmaz. Kayıt altına alınan kişisel verilerin, veri sahibinin açık rızası alınmadan üçüncü (3) kişilere aktarımının yapılabilmesi mümkün değildir. Bu durumun istisnası ise 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 8. ve 9. maddesine uygun olarak verileri aktarabilmesidir. Aktarımı yapılacak olan veriler veri sahibinin ve şirketin meşru menfaatlerinin sağlanmasına ve yasal yükümlülüklerin yerine getirilebilmesine yönelik olup, verilerin amaç dışı aktarımı veri sorumlusu tarafından bu kapsamda engellenmektedir. FOURS tarafından kanunlarda ve diğer yasal mevzuatta yer alan hükümlere uygun olarak alınmakta olan kişisel verilerin kanunen yetkili kamu ve özel k urum ve kuruluşlar ile paylaşılabilmektedir.

Kişisel veriler; Kişisel Verilerin Korunması Kanun’unun 5. Ve 6. Maddesinde belirtilen veri işleme şartları ve amaçları doğrultusunda işlenmekle birlikte Kişisel Verilerin Korunması Kanun’unun 5/2 ile 6/3 maddesinde yer alan kişisel veri işleme şartlarının karşılanamadığı durumlar için açık rızanın alınması gerekmekte olup, kişisel veriler, FOURS tarafından www.foursgold.com sitesinden sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FOURS tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FOURS’nin ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FOURS’nin  ve FOURS ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini ile FOURS’nin sunduğu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 8. ve 9. maddesine uygun olarak verileri aktarabilmesidir. Veri aktarımının yapılacağı ülke 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından güvenli ülke olarak ilan edilmiş ise hukuki gerekçelere uygun olarak açık rıza aranmaksızın veri aktarımı gerçekleştirilebilmektedir. Aktarım yapılacak ülkenin güvenli ülkelerden olmaması halinde ise şirketin ve ilgili ülkedeki veri sorumlusunun yeterli korumayı yazılı olarak taahhüt etmesi gerekmektedir. Bu durumda hukuki gerekçeler ve Kişi sel Verileri Koruma Kurulu’nun izni ile açık rıza aranmaksızın veri aktarımı yapılabilmektedir. Web sitesinde yer alan Çerez Aydınlatma Metni kapsamındaki kişisel verileriniz;

  • Bilişim teknolojileri, pazarlama/reklam/analiz faaliyetleri,  ödeme hizmetleri ya da uzmanlık gerektiren danışmanlık vb. konularda ürün ve hizmet desteği almak amaçlarıyla yurtiçi hizmet sağlayıcılarıyla (pazarlama/reklam/analiz hizmeti sağlayıcıları, veri tabanı ve sunucu hizmeti sağlayıcıları, Site ve  Uygulama kullanımlarını izleme hizmeti sağlayanlar, e-posta sunucu hizmeti sağlayıcıları, e-fatura ve e-arşiv fatura hizmeti sağlayıcıları, elektronik ileti aracı hizmet sağlayıcıları, kargo ve kurye firmaları, banka ve elektronik ödeme kuruluşları, hukuki ve mali danışmanlık hizmeti verenler, bağımsız denetim hizmeti sağlayıcıları, arşivleme hizmeti verenler ile)
  • İş bağlantılarımız, ifa yardımcılarımız, Alt yüklenicilerimiz, destek hizmeti aldığımız kişiler ile sunduğumuz amaç doğrultusunda, düzenleyici denetleyici kurumlar,
  • Yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile adli makamlara karşı olan bilgi, belge verme ve ilgili sair yükümlülüklerimizi yerine getirmek ve dava ve cevap hakları gibi yasal haklarımızı kullanabilmek amacıyla bizden istenen bilgileri anılan bu kurum, kuruluş ve makamlara,
  • Şüpheli işlemlerin takibi, tespiti ve hukuka aykırı işlemlerin önlenmesi amaçlarıyla gerekli durumlarda danışmanlık hizmeti aldığımız kimselerle ve ilgili işleme ilişkin ödeme kuruluşlarıyla, paylaşılmaktadır.

AÇIK RIZA

ÜYE, Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgiye Aydınlatma Metnini inceleyerek ulaşılabilir........... Üye [U1] aşağıda verilen kişisel verilerin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin bilgilendirme hükümlerini okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve belirtilen tüm şekil, amaç ve nedenlere binaen kişisel verilerinin işlenmesine ve üçüncü kişilere aktarılmasına özgür iradesiyle ve açık bir şekilde dilediği zaman bu izni geri alabilme hakkını saklı tutmak kaydıyla onay verdiğini kabul ve taahhüt eder.

Ad – Soyad    

Tc Kimlik No-Vergi No                                                       

E-posta adresi            

Telefon numarası

Adres bilgisi                                                 

Alışveriş bilgisi

Alışverş miktarı

Alışveriş tarihi

Banka bilgisi

Iban bilgisi

Bölgesel konum

Talep bilgisi                                                             

Sipariş bilgisi                                                            

Fatura bilgisi

Ürünü kişiselleştirmeye dair açıklama bilgisi

IP adresi

İnternet sitesi giriş-çıkış bilgisi

Ürün markası

Ürün adedi

Ürün adı

Ürün modeli ve görüntüsü

Ödeme şekli ve ödeme detayları

Teslim edilecek kişi bilgisi

Teslim edilecek adres bilgisi

Yüzük ölçüsü

Kişisel Verilerin Korunması Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri; kendileri ile ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,  kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme, yukarıda belirtilen işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verilerinizin Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahip olduğunuzu bilgilerinize sunarız. Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından foursgold.com adresinde yer alan  başvuru formunu .........[U2] doldurarak başvuru formunda belirtilen yöntemlerle iletilebilecektir. FOURS KUYUMCULUK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ söz konusu talepleri değerlendirerek 30 gün içerisinde sonuçlandıracaktır.

FOURS KUYUMCULUK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır.


 [U1]FOURS’UN  kendine ait web sitesindeki aydınlatma metni linki eklenecektir.

 [U2]Fours gold websitesinde yer alan başvuru formu linkinin eklenmesi gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.